Gdansk, Polska tojest@fundacjabb.pl +48 604452424

Fundacja BB jest naturalną konsekwencją i kontynuacją działań podejmowanych przez nas od 2015 r., a mających na celu podnoszenie świadomości społecznej nt. chorób rzadkich i niepełnosprawności, budowania wiedzy nt. tych chorób i wyzwań stojących przed osobami i rodzinami nimi dotkniętymi.

Fundacja BB to przede wszystkim ludzie, którzy ją współtworzą działaniem, wiedzą, słowem i czynem. Poniżej Ich poznacie, zachęcamy Was, aby najechać kursorem na zdjęcie każdego z Nich, dzięki temu poznacie Ich drugie JA 😉

Kasia Grybek – Fundatorka… i MamaBo

Siła napędowa Fundacji, Matka 2-óch Smoków, Kaszubka od urodzenia, otoczona książkami od zawsze.

Łączy wydział gier i zabaw z logistyką domową oraz sekcją edukacyjno-rehabilitacyjną. 

Tomek Grybek – Prezes Zarządu… i TataBo

Posiada czarne Serce, beznadziejny entuzjasta jazzu, uzależniony od kawy i działania. Ma guzowato rozrośnięty ośrodek mowy.

 

Rada Fundacji | Foundation Council

Anna Kluczek-Kollár – dobroRadczyni Fundacji.

Jak nie idzie to jedzie na rowerze, zna hiszpański i wszystkie teksty piosenek Rickiego Martina, w wolnych chwilach słucha Julio Iglesiasa.

Maciej Horeczy – inżynier ekonomista z pasją pomocy BB.

Jak nie jedzie to płynie, gra garażowego rocka, pierwsza gitara w  PZPC, umie w AutoCADy

Dominik Ziętkowski – biotechnologiczny doktor FBB.

Jak nie mówi to śpiewa krambambuli, demonicznie pasjonuje się Rygą, prawdziwy Filister.

Rada Programowa Fundacji | Programme Council

prof. Maria Mazurkiewicz- Bełdzińska – nadmorska latarnia naszej Drużyny.

Ordynator Kliniki Neurologii Rozwojowej Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego oraz Przewodnicząca Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Neurologów Dziecięcych i wiceprezesem Polskiego Towarzystwa Epileptologii. Pierwszy Przyjaciel naszego BB.

 

prof. Krzysztof Kałwak – dolnośląska, choć sercem nadmorska, latarnia naszej Drużyny.

Ordynator największego w Polsce i jednego z największych w Europie Dziecięcego Oddziału Transplantacji Szpiku, mieszczącego się w Klinice „Przylądek Nadziei” Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. Z BB łączy Go prawdziwa męska przyjaźń.

prof. Jolanta Wierzba – dobry i nieokiełznany duch naszej Drużyny BB.

Z-ca Ordynatora Kliniki Pediatrii, Hematologii i Onkologii  Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Koordynator Centrum Chorób Rzadkich o w Gdańsku. Przyjaciel BB i wszystkich Dzieci z Chorobami Rzadkimi.

Piotr Białas… (za)projektowany filar naszej Drużyny.

Tata. Projektant graficzny, project manager, moderator design thinking. W każdej roli czuje się dobrze i każda w pewien sposób go określa. Lubi się uczyć i uczy innych. Na gdańskiej ASP wykłada podstawy liternictwa i typografii. Kiedyś robił szpagat.

Artur Grybek… DobroMocny pasjonat (z urodzenia) Fundacji BB.

Tata Czwórki. Żyje poza czasem, wiecznie w biegu i działaniu. Pełen wiary i energii, którą obdziela innych. Projektował, buduje i energetyzuje. Lubi Wielki Błękit i Piąty Element. Nie jadł mięsa zanim to stało się modne. Nosi ogrodniczki i nie nosi skarpetek. 

Karolina Krakowiak… fizjo(logiczne)terapeutyczne oparcie Fundacji BB.

Zna Bobatha, Vojtę oraz nas. Ćwiczy, rozmawia, słucha – jednym słowem prawdziwa Sąsiadka. Woli (i my też) jak używa się Jej drugiego imienia, tj. Greta!

Sebastian Kwapisz… IT (o jest) (nie)bezpiecznik Fundacji BB.

Kolega „po fachu” i (nie)bezpiecznik. Łowi, biega i dzieli wiele innych (nie)zrozumiałych pasji. W wolnych chwilach lata dronem i steruje samochodem RC. Nadal jak kupuje alkohol musi pokazać dowód osobisty. 

Wojtek Dowgiałło… rośpiewany baryton Fundacji BB

Śpiewa, recytuje, czasem tańczy jak Mu zagrają. Gość z Opery, w wolnych chwilach czyta nuty, ma domek pośrodku niczego. Dyrektor Artystyczny Jazz4Rare, dla Przyjaciół – prawdziwy Olderman.